FUN PARK – svet zábavy

FUN PARK – svet zábavy

KTO STOJÍ ZA FUN PARKOM?

Mal som vtedy 28 rokov, vyštudovanú ekonomiku na VŠ a za sebou 5 rokov na marketingovej pozícii. Jediné, čo ma s deťmi spájalo, bola moja o 11 rokov mladšia sestra a prirodzená láska k deťom ? Ako mladý človek som nemal veľký balík peňazí, ale chuť spraviť tento projekt ako prvý v Košiciach bola obrovská. Tak som sa pustil do tvrdej práce.

KEDY A AKO VZNIKOL?

Keď som v septembri 2011 hľadal vhodný priestor, natrafil som na veľkú športovú halu v ponuke realitnej kancelárii. Viete čo mi povedali do telefónu? „Jáj, práve ideme podpísať nájomnú zmluvu.“ Bol som nešťastný. Predostrel som im svoj zámer a keď mi povedali, že práve takýto zábavný park idú v tej hale postaviť, išlo ma poraziť? Nevzdal som to a hľadal ďalej. Priestor, kde sa teraz nachádzame, bol jediným vhodným, aj keď mal svoje nedostatky. V skratke, v zime tam bolo 15 stupňov a v lete 30. Bolo potrebné s tým okamžite niečo robiť, no neboli už peniaze a ani budova nebola moja. Bol to ťažký boj. Viera a zápal mi dodávali silu. Každopádne 10. januára 2012 sme otvorili a tešili sa vysokej návštevnosti. Pokiaľ neprišlo oteplenie a zrazu krivka návštevnosti rapídne klesla. Musel som niečo robiť, tak som sa pustil do vonkajšieho ihriska a zorganizoval prvý tábor pre zopár detí. Rok čo rok bolo potrebné neustále investovať a trvá to dodnes. Asi iba tí, ktorí v tomto podnikajú, si uvedomujú aké náročné je to prevádzkovať.

CO BOLO MOJIM CIEĽOM?

Vytvoriť miesto pre rodiny s deťmi. Kde si deti iba neodložia, ale naopak, kde budú tráviť voľný čas spolu. To sa aj podarilo. Službu dozoru využíva dodnes málokto. Chcel som vytvoriť viac zón, avšak vzhľadom na priestor sa podarilo spraviť FUN ZÓNU a BEAUTY ZÓNU pre mamičky. Ale verím, že sa ešte rozšírime o nové atrakcie. Akonáhle na to bude priestor, tak to využijeme a FUN PARK rozšírime.

V ČOM JE INÝ?

My sme nemali tak atraktívne ihrisko ako konkurencia. Rýchlo som si ale uvedomil, že každá atrakcia dieťa časom omrzí. Dôraz som preto kládol na animátorov, ktorí sa o tú zábavu starali. Boli sme jediným miestom, kde sa víkend čo víkend organizovali rôzne akcie pre deti. A na tom stojí FUN PARK dodnes. Akurát má už od mája 2017 aj nové a bezpečné ihrisko. Príležitosť u nás dostávajú mladí ľudia, ktorí milujú deti. To je základný predpoklad a potom je ďalších desať ? Na výbere si dávame záležať, aj keď to vôbec nie je jednoduché. Dobrý animátor nie je za každým rohom.

ČO SA U NÁS AKTUÁLNE DEJE?

Tvoríme. Chceme byť pripravení a ešte lepší. Zameriavame sa na detaily v každej oblasti. Aj túto ťažkú dobu sme mohli iba sedieť a čakať, kedy a či vôbec ešte otvoríme. Na naše 9. narodeniny prišlo také znovuzrodenie a chuť niečo zmeniť. Táto ťažká doba by nám každému mala otvoriť oči. Po 4 rokoch sme zrušili voľné vstupy, ale prichádzame s novinkou, ktorá sa oplatí každému.

AKÁ JE NAŠA VÍZIA?

Neustále sa zlepšovať. Mať stabilný a kreatívny tím. FUN PARK už dávno nie je iba o mne, kedy jeden človek robil úplne všetko. Je to živý organizmus, ktorý sa učí a rastie. Rovnako ako dieťa. Naše vnútro pritom ostáva hravé, detské, ale skúsenosti a láska k tomuto miesto nás posúvajú vpred. Úprimne sa tešíme na každé dieťa, ktoré sa u nás bude cítiť šťastne. Robiť radosť, to má zmysel. Držte nám palce.
svet-zabavy